Fabrika İletişim

Kurtuluş, Biga Cad. No:1, 17550 Yenice/Çanakkale

0546 530 10 66

 
 

Haberler

KOBAK ile ilgili son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

manset-360.jpg

Yenice’ye 3. süt işleme tesisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından Yenice’de 2,5 Milyon TL ile desteklenen 3. süt işleme tesisi açıldı.

     Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü, Çanakkale’ye hibe destekleri ile değer katmaya devam ediyor. Süt ürünleri işleme sektöründen IPARD II Programı 2. Başvuru Çağrı Döneminde hibe desteği almaya hak kazanan Murat Kobak Süt Ürünleri Limited Şirketi ile TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü arasında 21 Mart 2018 tarihinde hibe sözleşmesi imzalandı.

     Yenice ilçe merkezinde bulunan mevcut üretim binasının yetersiz olması ve pazar taleplerine yetişememeleri nedeniyle proje hazırlayarak TKDK’ya başvuran Murat Kobak, bu sözleşme kapsamında yaklaşık 7 Milyon TL tutarındaki projesi için 2.5 Milyon TL hibe desteği alacak. Kurulacak yeni tesis, günlük 49 ton süt işleme kapasitesine sahip olacak.

     Murat Kobak’a ait yatırımın tamamlanması ile Yenice ilçesinde TKDK’nın destek verdiği süt işleme tesisi 3 adet olacak ve bu tesislerde toplamda günlük 135 ton sütün AB standartlarında işlenmesi kapasitesine ulaşılacak.

Manşet-153.jpg

KOBAK 8.şubesini açtı!

Çanakkale’de süt ve süt ürünleri denilince akla gelen ilk firmalardan olan KOBAK, 8. Şubesini Esenler Mahallesi’nde açtı.

KOBAK’ın Esenler Mahallesi’nde gerçekleşen açılışına, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Kobak Süt ve Süt Ürünleri Müdürü Hüseyin Turna, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Kaymakam Başer; “Öncelikle Yenicenin markası olan Kobak gıdayı 8. Şubelerini açmalarından olayı kendilerini kutluyorum. Yenice bu anlamda Çanakkale’nin parlayan yıldızlarından bir tanesi, Yaklaşık olarak günlük 250 ton süt üretimimiz var. Bununda büyük bir kısmını burada Kobak süt ve süt ürünleri katma değer oluşturarak peynire ve süt ürünlerine dönüştürülüyor. Buda ayrı bir değer hem istikdam açısından hem üretime katkı açısından hem ev ekonomisine katkı açısından bu tarz faaliyetleri önemsiyoruz. Kendilerini her zaman destekliyoruz ve bunu ifade ediyorum. Tekrardan hayırlı olmasını diliyorum. Hem Çanakkale’mize hem yenicemize hemde Ülke ekonomimize Hayırlı olsun diyorum. Katılanlara ve Kobak Süt Ürünlerine teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum” dedi.